BELYSNING / Bordslampor / Bordslampa 14744089
*
nr 1474 4089
Bordslampa
Tilgman Keramik. Höjd: 90 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 juni 2022
kl 19:12:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/6 21:07:42
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordsarmatur bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor tilgman keramik tilgmans keramik
-
8177 Bordslampa
Barockstil, mässing. Höjd: 61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:40
-
8283 Bordslampa
Bemålat glas med blomstermotiv, mässing. Höjd: 88 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:24
-
1003 Bordslampa
Daum Nancy, Frankrike. Underfångsglas. Signerad. H..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 19:22
-
8259 Bordslampa
Glas. Höjd: 60 cm
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:16
-
8170 Bordslampa
Glasmosaik. Höjd: 53 cm
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:58
-
8307 Bordslampa
Kosta, Göran Wärff (1933-2022), Sverige. Höjd: 62 cm
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:49
*
Bordslampa
nr 1474 4089
Bordslampa
Tilgman Keramik. Höjd: 90 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 juni 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/6 21:07:42 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordsarmatur bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor tilgman keramik tilgmans keramik
-
8177 Bordslampa
Barockstil, mässing. Höjd: 61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:40 -
8283 Bordslampa
Bemålat glas med blomstermotiv, mässing. Höjd: 88 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:24 -
1003 Bordslampa
Daum Nancy, Frankrike. Underfångsglas. Signerad. H..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 19:22
-
8259 Bordslampa
Glas. Höjd: 60 cm
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:16 -
8170 Bordslampa
Glasmosaik. Höjd: 53 cm
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:58 -
8307 Bordslampa
Kosta, Göran Wärff (1933-2022), Sverige. Höjd: 62 cm
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:49